ප්‍රාදේශීය ලේකම් කාර්යාලය - යාපනය - වැදගත් ආයතන
 දෙපාර්තමේන්තු  දෙපාර්තමේන්තුවේ ප්‍රධානියා  දුරකථන අංක
 ප්‍රදේශ්යසබා  ප්‍රධාන ලේකම්

 021 222 2700

 කලාප අධ්‍යාපන කාර්යාලය  පරිපාලන නිලධාරී

 021 224 2805

 විදුලිබල මණ්ඩලය  යාපනය (නගරය) ECSC

 021 222 2609

ගොඩනැගිලි දෙපාර්තමේන්තුව (මධ්‍යම), බීච් පාර, යාපනය ප්රධාන ඉංජිනේරුවා

021 222 2781

ගොඩනැගිලි දෙපාර්තමේන්තුව - එන්පී (ප්‍රධාන ඉංජිනේරු කාර්යාලය, බීච් පාර, යාපනය)  ප්රධාන ඉංජිනේරුවා 021 222 2632
 පුරාවිද්‍යා දෙපාර්තමේන්තුව (ප්‍රාදේශීය පුරාවිද්‍යා අංක 125, කෝවිල් පාර, යාපනය)  සහකාර ඩිරෙක්ටර් 021 222 4574
 අධ්‍යාපන දෙපාර්තමේන්තුව, එන්පී (අධ්‍යාපන දෙපාර්තමේන්තුව, එන්පී (මරුතනර්මඩම්, චුන්නකම්, යාපනය)  පළාත් අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂ 021 224 2806
යාපනය ඩිපෝ ඩිපෝ කළමනාකරු

021 222 2207

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රවාහන මණ්ඩලය (උතුර) ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු (ඊ)

021 222 2877

දිසා අධිකරණය, යාපනයේ දිසා විනිසුරු

021 222 3671

නොතර්න් පළාත් මහාධිකරණය, අංක 116, අධිකරණ සංකීර්ණය, යාපනය. මහාධිකරණ විනිසුරු 021 222 5250
මහේස්ත්‍රාත් අධිකරණය, යාපනය මහේස්ත්‍රාත්

021 222 7432

සිවිල් අභියාචනාධිකරණය, යාපනය මහාධිකරණ විනිසුරු

021 222 8833

MPCS  සාමාන්‍යාධිකාරී

021 222 2587

නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම්-ඉංජිනේරු සේවා කාර්යාලය (එන්පී) නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම්

021 222 23 87

 දිස්ත්‍රික් කම්කරු කාර්යාලය, සිවන් පන්නයි පාර, යාපනය  කම්කරු සහකාර

 021 222 2375

 ඉංජිනේරු සේවා නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම් කාර්යාලය  නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම්

 021 320 2616

 ඉංජිනේරු සේවා නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම් කාර්යාලය

සමුපකාර සංවර්ධන දෙපාර්තමේන්තුව, උතුරු පළාත් සභාව (වැඩිහිටි නිවාස සංකීර්ණය, මහනුවර පාර, කයිතඩි)

කොමසාරිස්

021 205 7064

සමුපකාර සේවක කොමිෂන් සභාව, එන්පී අංක 18/9, වයිමන් පාර,

ලේකම්

021 221 7930

පළාත් කර්මාන්ත දෙපාර්තමේන්තුව

පළාත් අධ්‍යක්ෂ

021 222 9717

පළාත් පරිවාස හා ළමා ආරක්ෂණ සේවා දෙපාර්තමේන්තුව (මීනාඩ්චි අම්මාන් පන්සල පාර, පන්නයි, යාපනය)

අධ්‍යක්ෂ කොමසාරිස්

021 222 4782

සමාජ සේවා දෙපාර්තමේන්තුව - එන්පී (මහනුවර පාර, කයිතඩි)

අධ්‍යක්ෂ

021 320 2464

පළාත් ග්‍රාම සංවර්ධන දෙපාර්තමේන්තුව (අංක 340, පොයින්ට් පේද්‍රෝ පාර, ආනිපන්ති, යාපනය)

පළාත් අධ්‍යක්ෂ (වැඩ බලන)

021 320 7108          

පළාත් පාලන දෙපාර්තමේන්තුව - එන්පී (වැඩිහිටි නිවාස සංකීර්ණය, ඒ 9 පාර, කයිතඩි, යාපනය)

කොමසාරිස්

021 221 3728

021 222 3729

සත්ව නිෂ්පාදන හා සෞඛ්‍ය දෙපාර්තමේන්තුව (එන්පී) 135, කච්චේරි නල්ලූර් පාර, යාපනය

පළාත් අධ්‍යක්ෂ

021 221 2652

පළාත් දේශීය වෛද්‍ය දෙපාර්තමේන්තුව (අංක 611, රෝහල් පාර, යාපනය)

පළාත් කොමසාරිස්

021 222 0822

පළාත් සෞඛ්‍ය සේවා දෙපාර්තමේන්තුව (සෞඛ්‍ය ගම්මානය, පන්නයි, යාපනය) පළාත් සෞඛ්‍ය සේවා

අධ්‍යක්ෂ

021 222 0819

සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ උතුරු පළාත් සභාව (සෞඛ්‍ය ගම්මානය, පන්නයි, යාපනය)

 ලේකම්

021 222 0807

මාර්ග මගී ප්‍රවාහන අධිකාරිය, අංක 45, රාකා පාර

සභාපති

021 221 5966

පළාත් ක්‍රීඩා දෙපාර්තමේන්තුව (# 25, චෙමනී පාර, නල්ලූර්, යාපනය)

අධ්‍යක්ෂ

021 221 5054

සංස්කෘතික කටයුතු දෙපාර්තමේන්තුව - එන්පී (චෙම්මානි පාර, නල්ලූර්, යාපනය)

අධ්‍යක්ෂ

021 205 4105

අධ්‍යාපන, සංස්කෘතික කටයුතු, ක්‍රීඩා හා තරුණ කටයුතු අමාත්‍යාංශය (චෙමනී පාර, නල්ලූර්, යාපනය)

ලේකම්

021 223 1343

පළාත් වාරිමාර්ග දෙපාර්තමේන්තුව (නිව් කොලනි පටුමග, ඒ 9 පාර, කිලිනොච්චි)

පළාත් අධ්‍යක්ෂ

021 228 5445

පළාත් ඉඩම් කොමසාරිස් දෙපාර්තමේන්තුව (අංක 59, පන්සල් පාර, යාපනය)

පළාත් ඉඩම් කොමසාරිස්

021 222 0836

පළාත් කෘෂිකර්ම දෙපාර්තමේන්තුව (අංක 61/6, නල්ලූර් හරස් පාර, නල්ලූර්, යාපනය)

පළාත් අධ්‍යක්ෂ

021 221 9251

මෝටර් ට්‍රැෆික් දෙපාර්තමේන්තුව - එන්පී (අංක 695, නවාලර් පාර, යාපනය)

කොමසාරිස්

021 221 6695

කෘෂිකර්ම හා ගොවිජන සේවා අමාත්‍යාංශය, සත්ව පාලනය, වාරිමාර්ග, ජල සම්පාදන හා බෙදාහැරීම්, පරිසර හා සමුපකාර (655, නවලර් පාර, යාපනය)

ලේකම්

021 221 7306

පළාත් අභ්‍යන්තර විගණන කාර්යාලය - එන්පී (සභා සංකීර්ණය, ඒ 9 පාර, කයිතඩි)

ප්‍රධාන අභ්‍යන්තර විගණක

021 221 9528

කළමනාකරණ සංවර්ධන පුහුණු ඒකකය (MDTU) (68, ක්‍රොසෙට් පටුමග, චුන්ඩුකුලි,

යාපනය අධ්‍යක්ෂ

021 739 1254

නියෝජ්‍ය ප්‍රධාන ලේකම් කාර්යාලය නියෝජ්‍

ප්‍රධාන ලේකම් - පරිපාලන

021 222 2350

තියාහි පුණ්‍යාධාර ප්‍රධාන ලේකම් ලේකම්, එන්.පී. (ඒ 9 පාර, කයිතඩි)  අධ්‍යක්ෂප්‍රධාන ලේකම්

021 222 0840

මුපකාර සේවක කොමිෂන් සභාව - එන්පී (18/9, වයිමන් පාර, නල්ලූර්) ලේකම්

021 222 0657

පළාත් රාජ්‍ය සේවා කොමිෂන් සභාව. (අංක 393/48, කෝවිල් වීති, නල්ලූර්, යාපනය) ලේකම් 021 221 9980
මහ ඇමති අමාත්‍යාංශය (ඒ 9 පාර, කයිතඩි, යාපනය)  ලේකම්

021 205 7171

පාලක ලේකම් කාර්යාලය (පැරණි උද්‍යානය, මහනුවර පාර, චුන්දිකුලි, යාපනය)

ගරු ආණ්ඩුකාරතුමා

021 221 9375

021 222 0660

 දුම්රිය මාර්ග දුම්රිය ස්ථානය  ප්‍රධාන දුම්රිය මාස්ටර්

021 222 2371

 හුඩෙක්-කැරිටාස් (ඩියොගු වීදිය, අංක 14, මැතිව්ස් පාර, පී. ඕ. කොටුව 159, යාපනය)  අධ්‍යක්ෂ 021 222 7314
පළාත් ගොඩනැගිලි දෙපාර්තමේන්තුව පළාත් අධ්යක්ෂ

021222 8091 

0212212900     

හුමෙඩිකා අධ්‍යක්ෂක

021 225 5625

උපදේශන සංගමය - සන්තියහම් (# 8,8 / 1, කට්පා විනයගර් පටුමග, කච්චේරි නල්ලූර් පාර, යාපනය) පරිපාලක / මානව සම්පත් කළමනාකරු
021 222 3338
රී ලංකා විදේශ රැකියා කාර්යාංශය (# 56, චැපල් වීදිය, යාපනය) 
 නිලධාරී - භාරකරු 021 222 0682
 තියාහි පුණ්‍යාධාර භාරය (# 527), නවාලර් පාර, යාපනය)  අධ්‍යක්ෂ

 021 222 8025

සමාජ සංවර්ධන පදනම (276, අරසාඩි පාර, යාපනය)  පරිපාලකලේකම්

021 222 3218

 ශාන්ත ජෝන් ගිලන් රථය - යාපනය දිස්ත්රික් කොමසාරිස්

 021 321 4444

 තියාහි පුණ්‍යාධාර භාරය (# 527), නවාලර් පාර, යාපනය) අධ්යක්ෂ

 021 222 8025

 සමාජ සංවර්ධන පදනම (276, අරසාඩි පාර, යාපනය) පරිපාලක  ලේකම්

021 222 3218

සර්වෝදය දිස්ත්‍රික් කේන්ද්‍රය (# 568, මහනුවර පාර, නෙදුන්කුලම් හන්දිය, අරියාලෙයි) දිස්ත්‍රික් සම්බන්ධීකාරක
021 221 1213
සමාජ ක්‍රියාකාරී මධ්‍යස්ථානය (18/1, කයිලාසපිල්ලියර් කෝවිල් පාර, නල්ලූර්) සම්බන්ධීකාරක
021 222 3699
UNHCR අංක 386, නාවාලර් පාර, යාපනය  නිලධාරී - ගාස්තු

 021 222 4534

 කෘෂිකර්ම හා ගොවිජන රක්ෂණ මණ්ඩලය (ආදිපති පාර, තිරුනේවේලි හන්දිය, තිරුනෙල්වේලි)  සහකාර අධ්‍යක්ෂක 2121 2227105
 එක්සත් ජාතීන්ගේ සංවර්ධන වැඩසටහන (යූඑන්ඩීපී)  ක්ෂේත්‍ර ව්‍යාපෘති විශේෂ

021 222 2277

 යාපනය විශ්ව විද්‍යාලය  උපකුලපති

021 222 2294

 ශ්‍රී ලංකාවේ ටෙලිකොම් නියෝජ්‍ය සාමාන්‍යාධිකාරී  උතුරු පළාත

021 222 4191

 වාණිජ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලයේ සභාපති යාර්පානම්  සභාපති

021 222 6609

 හැටන් ජාතික බැංකුවේ  ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු

021 203 0351

ජාතික ඉතිරිකිරීමේ බැංකුව (496, රෝහල් පාර, යාපනය) කළමනාකරු

021 222 2696

 එන්ඩීබී බැංකුව (අංක - 62/6, ස්ටැන්ලි පාර, යාපනය)  ශාඛා කළමනාකරු (යාපනය)

021 222 1180

 ප්‍රාදේශීය සංවර්ධන බැංකුව (85,87 ස්ථීර පාර යාපනය)  කළමනාකරු (යාපනය)

021 221 9405

 ඉන්දියානු බැංකුව (අංක 100, ස්ටැන්ලි පාර, යාපනය)  ශාඛා කළමනාකරු

021 222 0674

 නේෂන්ස් ට්‍රස්ට් බැංකුවේ  ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු

021 492 0283

හොංකොං සහ ෂැංහයි බැංකු සංස්ථාවේ (HSBC) කළමනාකරු
021 445 2100
මහජන බැංකුව, යාපනයේ ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු
021 222 3836
ලංකාවේ බැංකුව, යාපනය සහකාර සාමාන්‍යාධිකාරී
021 222 3985
නෝර්ත් සී ලිමිටඩ් (# 75, ගොඩකිරීමේ පාර, ගුරුනගර්, යාපනය) පරිපාලන නිලධාරී
021 222 2733
රාජ්‍ය දැව සංස්ථාව, ප්‍රාදේශීය කාර්යාලය, බීච් පාර, කුරුණගර්, යාපනය ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු
0212220278
 උතුරු පළාතේ පාම් සංවර්ධන සමුපකාර සමිති සංගමයේ  සභාපති

021 222 5072

 ශ්‍රී ලංකා රක්ෂණ සංස්ථාවේ සීමාසහිත  ප්‍රාදේශීය විකුණුම් කළමනාකරු (එන්පී) 021 222 2023
 ලංකා ඛනිජ තෙල් නීතිගත සංස්ථාව (ප්‍රාදේශීය කාර්යාලය (උතුර), අංක 392, ස්ටැන්ලි පාර, යාපනය)
ප්රාදේශීය කළමනාකරු (එන්)

021 222 2033

021 567 0300

 කාර්මික සංවර්ධන මණ්ඩල සහකාර  ඩිරෙක්ටෝ

021 222 2421

ජල සම්පත් මණ්ඩලය (# 378/1, සී. පොන්නම්පලම් වීති, යාපනය) පළාත් කළමනාකරු
021 222 7268
යාපනය කිලිනොච්චි ජල සම්පාදන හා සනීපාරක්ෂක ව්‍යාපෘති ව්‍යාපෘති අධ්‍යක්ෂ
021 222 0256
ජාතික ජල සම්පාදන හා ජලාපවහන මණ්ඩලය (ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු කාර්යාලය, සිවන් පන්නයි පාර, යාපනය) ප්‍රාදේශීය කළමනාකරු (ජේ)
021 222 3742
පැල්මිරා සංවර්ධන මණ්ඩලය (පළමු මහල, එන්එච්ඩීඒ ගොඩනැගිල්ල, මහනුවර පාර, යාපනය) සභාපති
021 222 2034
මාර්ග සංවර්ධන අධිකාරිය (අංක 761, බීච් පාර, යාපනය)
පළාත් අධ්යක්ෂ (උතුරු)
021 221 9402
021 222 2517
නාගරික සංවර්ධන අධිකාරියේ අධ්‍යක්ෂ
021 222 3269
ජාතික නිවාස සංවර්ධන අධිකාරියේ  දිස්ත්‍රික් කළමනාකරු
021 222 2039
භූ විද්‍යා සමීක්ෂණ හා පතල් කාර්යාංශය (අංක 170, කොලොම්බතුරෙයි වීති, යාපනය) ප්‍රාදේශීය පතල් ඉංජිනේරු
021 222 4595
බන්ධනාගාර දෙපාර්තමේන්තුව බන්ධනාගාර අධිකාරී
021 492 5155
මිනින්දෝරු දෙපාර්තමේන්තුව (පැරණි උද්‍යාන පාර, යාපනය) මැනුම් අධිකාරී

021 222 2412

පරිවාස හා ළමා ආරක්ෂණ සේවා දෙපාර්තමේන්තුව (එන්පී), (මීනාච්චි අම්මාන් පාර, පන්නයි, යාපනය) කොමසාරිස්
021 222 4782
තක්සේරු දෙපාර්තමේන්තුව (124/21, එන්එච්ඩීඒ ගොඩනැගිල්ල, මහනුවර පාර, යාපනය) කලාපීය තක්සේරුකරු
021 222 2077
Scroll To Top